Banan Henio 0
2.jpg

Hej,

w ramach zdrowostek ciekawostek, które będą się tu pojawiać w najmniej spodziewanym momencie (także bądź czujny jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej), wrzucam dzisiaj kilka faktów o naszym wyluzowanym i oderwanym od rzeczywistości Bananku Heniu :) 


Henio to genialne źródło potasu, który świetnie wpływa na nasz układ krążenia. Między innymi obniża, stabilizuje ciśnienie tętnicze krwi, więc będzie super rozwiązaniem dla wszystkich nadciśnieniowców.

Banany to źródło tryptofanu - aminokwasu, którego nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, dlatego musimy mu go dostarczać wraz z pożywieniem.
Tryptofan to baza do wytworzenia serotoniny - neuroprzekaźnika, który wskazuje działanie przeciwdepresyjne! 

Jedz Henia i bądź szczęśliwy.

Badania na ludziach wykazały, że bananki mają działanie przeciwnowotworowe. Wszystko za sprawą błonnika pokarmowego oraz całej masy substancji bioaktywnych, które uaktywniają nasze enzymy detoksykacyjne - pstryczek w nowotwór.

Henio to świetne źródło energii! Ma prawie 100 kcal na 100 g 

Heniek jest trochę jak kameleon - zmienia kolory, a tym samym swój skład chemiczny. Im bardziej zielony Heniek tym jest mniej słodki (ma mniej cukru prostego), a ma więcej skrobi. Z kolei dojrzały Pan Heniu, to słodzik nad słodziakami (więcej cukru prostego) z mniejszym udziałem skrobi.

Zmiany w kolorze Henia mają wpływ na jego IG (Indeks Glikemiczny). Im bardziej zielony, tym niższy IG.

To jak? Polubisz się z Heńkiem bardziej? Sporo z niego korzyści.

Wszystkiego zdrowego,

Martyna 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl